Haberler

18/07/2022

Türkiye'nin bebe ve çocuk giyim markaları dünya vitrininde

Türkiye'nin bebe ve çocuk giyim markaları dünya vitrininde
18/07/2022

Türkiye'nin bebe ve çocuk giyim markaları dünya vitrininde

İş Dünyası

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) iş birliğiyle, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuar bugün sona erecek.

Ülke genelinden 105 firmanın yer aldığı fuarda, 0-12 yaş grubuna yönelik üretilen sonbahar-kış koleksiyonları sergileniyor.

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, AA muhabirine, Bursa'nın bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün Türkiye'deki üretimin yüzde 80'ini tek başına karşıladığını söyledi.

Kuş, fuarın dünyanın dört bir yanından profesyonel alıcıların firmalarla buluştuğu güçlü bir platforma dönüştüğünü belirterek, Türk ürünlerinin artık dünya markası haline geldiğini vurguladı.

Bu tür fuarların ihracatı artırdığını ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkı sağladığını anlatan Kuş, "Firmalarımız, önümüzdeki kış sezonunun çalışmalarını, tasarımlarını fuarda sergiliyor. Kış sezonunda satacakları malların ön siparişlerini alıp ihracat yapacaklar." dedi.

Kuş, yaz ve kış olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilen Junioshow'un ihracata büyük katkılarının olduğunu ifade etti.

Fuar kapsamında 70 ülkeden alıcıları Bursa'da konuk ettiklerine değinen Kuş, "Rusya'dan ciddi bir alım grubu var. Savaşla beraber bir kırılma olmuştu. Bundan dolayı fuarda Rus alıcıların olması bizi memnun etti. Özellikle önümüzdeki dönemde Rusya ile güzel işler yapacağımızı tahmin ediyoruz." diye konuştu

chatbot
HEMEN GİRİŞ YAP VE SORULARINI SOR chatbot