İş Kültürü

Uruguay

Uruguay İş Kültürü

İş Kültürü

İş Kültürü

Uruguay, Latin Amerika ülkeleri arasında yerleşik ve işleyen demokrasisi ve siyasi ve ekonomik istikrarı ile ön sıralarda yer almakta olup, şeffaf hükümet politikaları ve geniş ekonomik özgürlüğe dayanan pazar yapısı bahis konusu istikrarın güçlü destekçileridir. Ülke ayrıca son yıllarda sağladığı elverişli yatırım ortamı ve olumlu makroekonomik performansı sayesinde yabancı yatırımcılar için güvenilir ve cazip yatırım bölgesi halinde gelmiştir. Bununla birlikte, stratejik konumu ve Latin Amerika'daki en önemli ekonomilerle yapılan uluslararası anlaşmalar, ülkenin bölgesel bir merkez olarak gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bu kapsamda, Uruguay’da gelişmiş ülkelerdekine benzer yerleşik bir iş kültürü oluştuğunu ifade etmek doğru olacaktır.

 

Para Kullanımı

Ülkede nakdin yanı sıra kredi kartı, çek ve elektronik bankacılık aracılığıyla ödeme yapmak mümkün bulunmaktadır.

Uruguay

Pasaport ve Ülkeye Geçici Giriş Vizesi Uygulaması

Uruguay’a girişte Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

 

Resmi Tatiller ve Mesai Saatleri

Ülkede mesai saatleri günlük 8 saatle ve çalışılan işin ticari veya sanayi odaklı olmasına bağlı olarak haftalık 44 veya 48 saatle sınırlandırılmıştır.

Ülkenin resmi tatiller 1 Ocak Yeni Yıl tatili, 24-25 Şubat Karnaval tatili, 10 Nisan Hayırlı Cuma (5-11 Nisan tarihleri arasında yer alan Kutsal Hafta veya Turizm Haftası’nın bir parçası olarak), 1 Mayıs İşçi Bayramı, 18 Temmuz Anayasa’nın ilanı, 25 Ağustos Bağımsızlık Günü ve 12 Ekim Amerika’nın Keşfidir.

 

Yerel Saat

Uruguay ile Türkiye arasındaki saat farkı -6 saat olup, örneğin Türkiye'de saat akşam 19.00 iken Uruguay’da saat öğleden sonra 13.00’dür.

chatbot
HEMEN GİRİŞ YAP VE SORULARINI SOR chatbot